20.03.2011

POKAL MESTA TOLMIN

TOLMIN

V nedeljo, 20. marca 2011 je v Tolminu potekal mednarodni karate turnir  „Pokal mesta Tolmin".

Tekmovanje je organiziral karate klub Goryu v sodelovanju z Zavodom za šport in Občino Tolmin v športnem centru Tolmin.

Na tekmovanju je sodelovalo 250 tekmovalcev iz 15-tih klubov.

Karata klub Bohinj je zastopalo 12 tekmovalcev; Anja Sinkovič, Jan Šubelj, Nina Sodja Tina Taler, Tjaša Mikelj Medja, Maja Stare, Katarina Dobravec, Maja Taler, Jaka Taler,
Simon Klemenčič, Aljaž Lapornik Iskra in Jernej Taler.

Tekmovalci so dosegli naslednje odlične rezultate;

v kategoriji KATE;

-          med malčicami do 8 let je Anja Sinkovič dosegla 2 mesto,

-          med mlajše deklice 9-11 let je Maja Stare dosegla 3. mesto,

-          med starejšimi deklicami 12-14 let je Maja Taler dosegla 2. mesto,

-          med mlajšimi dečki 9-11 let je Jaka Taler  dosegel 2. mesto,

-          medi starejšimi dečki 12-14 let je Jernej Taler osvojil 1. Mesto, Aljaž Lapornik Iskra 2. Mesto in Simon Klemenčič 3. mesto.

v kategoriji KUMITE; prikaz obrambe in napada športne karate borbe

-          med malčicami do 8 let je Anja Sinkovič osvojila 2. Mesto,

-          med malčki do 8 let je Jan Šubelj dosegel 2. Mesto,

-          med starejšimi deklicami 12-14 let je Maja Taler osvojila 2. mesto in

-          med starejši dečki 12-14 let, je Aljaž Lapornik Iskra osvojil 3. mesto.

V kategoriji KATE EKIPNO, prikaz Kate opravijo 3 tekmovalci istočasno skupaj;

-          ekipa dekleta II. V sestavi Maja Stare, Katarina Dobravec in Maja Taler so osvojile 2. Mesto,

-          ekipa dečkov I. v sestavi Simon Klemenčič, Aljaž Lapornik Iskra in Jernej Taler so osvojili 1. Mesto.

Tekmovalci pa so z mislimi že pri naslednjem turnirju oziroma tekmovanju, ki jih čaka prihodnjo soboto v Sežani I. tekma za 'POKAL Slovenije' Karate zveze Slovenije v Sežani.