26.03.2011

1. POKALNA TEKMA

SEŽANA

V soboto 26.3.2011 je organizirala Karate zveza Slovenije v sodelovanju s tehničnim organizatorjem Karate klubom Samurai Sežana v športni dvorani v Sežani 1. pokalno tekmo v karte športnih borbah, katah in ekipnih katah za starostne kategorije do 18 let.

Na tekmovanju je sodelovalo 350 tekmovalcev iz 42 klubov v 55 kategorijah.

Karata klub Bohinj je zastopalo 8 tekmovalcev; Anja Sinkovič, Tjaša Mikelj Medja, Maja Stare, Maja Taler, Jaka Taler, Simon Klemenčič, Aljaž Lapornik Iskra in Jernej Taler.

V močni konkurenci so naši tekmovalci dosegli naslednje odlične rezultate;

V kategoriji KATE;

-          med malčicami 8-9 let je med 22 tekmovalkami Anja Sinkovič osvojila 3. Mesto,

-          med starejšimi deklice 12-13 let je med 27 tekmovalkami Maja Stare dosegla 2. mesto in

-          med starejšimi dečki 12-13 let je med 31 tekmovalci Jaka Taler  dosegel 3. mesto.

v kategoriji ŠPORTNE BORBE:

-          med starejšimi deklicami 12-13 let, -50 kg je Maja Stare osvojila 1. mesto,

-          med kadetinjami 14-15 let, -47 kg je Maja Taler osvojila 3. Mesto,

-          med starejšimi dečki 12-13 let, -40 kg je Simon Klemenčič osvojil 2. mesto, Jaka Taler pa 3. mesto,

-          med kadeti 14-15 let, -52 kg je Aljaž Lapornik Iskra osvojil 5. mesto.

V razvrstitvi klubov je Karate klub Bohinj dosegel 9. mesto med 42 klubi.

Doseženi rezultati, osvojene medalje in visoko mesto v razvrstitvi klubov so odlična motivacija za naslednji dva tekmovanja za POKLA SLOVENIJE, ki bosta v mesecu oktobru in novembru. Tekmovalce pa čakata še državno prvenstva v ekipnih nastopih in med posamezniki.