13.11.2011

3. POKALNA TEKMA

Kanal ob Soči

V nedeljo 13. 11. 2011 je  Karate zveza Slovenije v sodelovanju s tehničnim organizatorjem Športnim društvom Gorica v športni dvorani v Kanalu na Soči organizirala 3. pokalno tekmo v karate športnih borbah, katah in ekipnih katah za starostne kategorije do 18 let.

Na tekmovanju je sodelovalo 239 tekmovalcev iz 35 klubov v 55 kategorijah.

Karata klub Bohinj je zastopalo 10 tekmovalcev; Anja Sinkovič, Tina Taler, Nina Sodja, Tjaša Mikelj Medja, Maja Stare, Maja Taler, Jaka Taler, Simon Klemenčič, Aljaž Lapornik Iskra in Jernej Taler.

Tekmovalci Karate kluba Bohinj so dosegli naslednje dobre rezultate;

V kategoriji KATE;

-          med starejšimi dečki 12-13 let je Simon Klemenčič osvojil 2. mesto, Jaka Taler pa 3. mesto.

v kategoriji ŠPORTNE BORBE:

-          med starejšimi deklicami 12-13 let, +50 kg je Maja Stare osvojila 2. mesto,

-          med starejšimi dečki 12-13 ker, - 40 kg je Jaka Taler dosegel 5. mesto,

-          med starejšimi dečki 12-13 let, -45 kg je Simon Klemenčič osvojil 2. mesto in

-          med kadeti 14-15 let, -57 kg je Aljaž L. Iskra osvojil 5. mesto.

v kategoriji KATA TEAM – ekipni nastop so;

-          med mlajšimi deklicami 10-11 let (Nina Sodja, Tina Taler in Tjaša Medja Mikelj) osvojile 3. mesto in

-          med kadeti 14 let-15 let (Simon Klemenčič, Aljaž Lapornik Iskra in Jernej Taler) osvojili 3. mesto.

S to tekmo je zaključeno tudi točkovanje  za Pokal Slovenije 2011. Na treh pokalnih tekmah so  naši karateisti uspešno tekmovali za naslov državnega prvaka in kar trije so se uvrstili med najboljše  v skupnem seštevku. Na državnem prvenstvu, ki bo 3.12.2011 v Žalcu bo Simon Klemenčič prejel srebrni pokal za osvojeno 2. mesto , Maja Stare in Jaka Taler pa bosta prejela bronasta pokala za osvojeni 3.mesti.